Dzień bez Samochodu w Głogowie

Już 22 września będzie okazja, aby zostawić samochód i wsiąść na rower lub skorzystać z darmowej komunikacji.
rowery Głogów

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Głogów również włącza się w obchody. Tradycyjnie w tym dniu komunikacja miejska jest bezpłatna:

Szczególnie dla zmotoryzowanych jest to doskonały czas na zmianę przyzwyczajeń i pozostawienia czterech kółek na parkingu lub w garażu. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głogowie, w niedzielę 22 września z przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych będzie można skorzystać bezpłatnie bez obowiązku posiadania jakiegokolwiek dokumentu. Dlatego zachęcamy do skorzystania z wygodnego przejazdu naszymi autobusami – informuje Kamil Grzybowski z Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Prezydent, Rafael Rokaszewicz zachęca natomiast, aby tego dnia samochód zamienić na rower:

-Myślę, że osoby, które jeżdżą po mieście widzą postęp, jeśli chodzi o nowe odcinki ścieżek rowerowych. Wielu rowerzystów ucieszy informacja, że w tym roku będziemy realizować wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei dużą inwestycję pieszo-rowerową wzdłuż Kazimierza Wielkiego od ronda Orląt Lwowskich do skrzyżowania z ulicą Wita Stwosza – mówi Rafael Rokaszewicz.