Kolejne hybrydy zasilą głogowski tabor

Komunikacja Miejska w Głogowie otrzymała dofinansowanie na zakup ekologicznych autobusów.

Piotr Miselis, Prezes Komunikacji Miejskiej, podpisał dziś umowę z Tymoteuszem Myrdą, Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie zakupu kolejnych autobusów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na początku 2021 roku na głogowskich ulicach pojawią się 4 nowe autobusy hybrydowe. Będą posiadały silniki ze standardem Euro 6, co oznacza znaczne zmniejszenie emisji szkodliwych spalin.

-To duże udogodnienie, ponieważ autobusy są wyposażone w klimatyzację, nowoczesne systemy dostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Wartość inwestycyjna bieżącego projektu to 8 mln złotych, z czego 5,5 mln złotych to wsparcie otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

-To bardzo duże środki, za które jesteśmy naprawdę wdzięczni. Pozwolą jeździć nowocześniej, wygodniej i efektywniej w Głogowie – mówi Piotr Miselis, Prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Komunikacja Miejska jest w posiadaniu 34 autobusów, z czego 8 to hybrydy. Przez ostatnie trzy lata ponad 50% taboru Komunikacji Miejskiej zostało wymienione.