Charytatywny turniej piłki nożnej

W niedzielę 29 września zbieramy na leczenie i rehabilitację małego Franka!

Ktoś jeszcze nie zna Franka?

Franek, to pogodny chłopczyk, u którego po urodzeniu lekarze zdiagnozowali chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości. Już w życiu prenatalnym miał połamanych wiele kości w ciele. Dodatkowo, Franiu cierpi na niewydolność oddechową, dlatego na co dzień musi być podłączony do respiratora, który pomaga mu oddychać. Przez długoterminową intubację nie je buźką, ma założony PEG (rurkę do żołądka), którym jest karmiony. Franek potrzebuje codziennej rehabilitacji, która w przyszłości pomoże mu być, na ile to możliwe, samodzielnym.

Dobra informacja jest taka, że KAŻDY może pomóc!

W niedzielę 29 września o godzinie 9:00 na boisku treningowym Chrobrego przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego rozpocznie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „#BramkaDlaFRANKA” pod patronatem Prezydenta Miasta i Chrobrego Głogów.

A wszystko z okazji nadchodzących 2. urodzin Frania!

Turniej jest otwarty dla wszystkich osób, które chcą wesprzeć małego Franka. Zgłoszenia drużyn należy wysłać do 25 września na adres e-mail: bramkadlafranka@gmail.com. Zespół może składać się maksymalnie z 10 osób, na boisko wychodzi 5 zawodników i bramkarz. Zgłoszenie musi zawierać nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana oraz numer telefonu. Wpisowe wynosi 100 zł, które w całości zostanie przekazane na leczenie Franciszka Zabłotnego.

Jedną z atrakcji wydarzenia będzie mecz pokazowy Osiedla Piastów i Oldbojów Chrobrego Głogów, który zostanie rozegrany o godzinie 14:00.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy, nie tylko zawodnicy, będą mogli złożyć się na najwspanialszy prezent urodzinowy dla chłopca – leczenie i rehabilitacje. Swoją „cegiełkę” można wrzucić do puszek, z którymi będą chodzić wolontariusze. Zorganizowana będzie również wielka zbiórka nakrętek, które należy zanieść na przygotowane stoisko z wagą. Każdy worek z nakrętkami zostanie zważony, a trzy najcięższe torby otrzymają nagrody.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci: zabawy z animatorami, dmuchańce, gry i konkursy, loterię fantową.

Źródło: https://www.facebook.com/events/509508996654189/