Budynek po kinie „Jubilat” został przekazany miastu

W budynku po dawnym kinie powstanie Miejskie Centrum Integracji.
przekazanie Kina Jubilat

Dziś Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda wręczył na ręce Prezydenta Rafaela Rokaszewicza uchwałę, dzięki której budynek po kinie „Jubilat” został przekazany miastu.

-Na prośbę prezydenta Rafaela Rokaszewicz, który ma pomysł jak ożywić tę część miasta, jak tchnąć życie w ten budynek, samorząd chętnie przystał na propozycję, aby przekazać nieruchomość miastu – powiedział Tymoteusz Myrda, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nazwa „Jubilat” ma pozostać, jednak budynek całkowicie zmieni swoje oblicze. W przyszłości powstanie w nim Miejskie Centrum Integracji:

-Będzie to miejsce dla seniorów, osób niepełnoprawnych i zdrowych oraz stowarzyszeń. Budynek wymaga generalnego remontu. Przebudowana zostanie, między innymi sala kinowa, która będzie miejscem spotkań, rehabilitacji i organizacji konferencji – mówi Rafael Rokaszewicz.

W „Jubilacie” będzie m.in. kawiarenka społeczna obsługiwana przez osoby niepełnosprawne.

Nieruchomość warta 2 mln złotych została przekazana miastu bezpłatnie. Prezydent zapowiedział, że w przyszłorocznym budżecie zostaną zabezpieczone pieniądze na dokumentację. Na przebudowę budynku, która będzie jedną z większych inwestycji, miasto będzie starało się o dofinansowanie w Unii Europejskiej.