Rozmowy z GDDKiA w sprawie zmiany organizacji ruchu

Trwają rozmowy z GDDKiA w sprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Aleja Wolności i Brama Brzostowska.
skrzyżowanie Aleja Wolności Brama Brzostowska

Od kilku tygodni miasto prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące skrzyżowania ulic Alei Wolności i Bramy Brzostowskiej w celu zmiany organizacji ruchu.

Proponowane rozwiązanie ma być podobne do tego, co obowiązuje teraz:

Chodzi o skomunikowanie Alei Wolności bez sygnalizacji świetlnej, gdzie drogi podporządkowane, czyli Aleja Wolności i wylot ze Starego Miasta posiadałyby tylko prawoskręty. Natomiast jadąc od ronda, bądź od Zamku, jechalibyśmy prosto i również tylko w prawo – wyjaśnia prezydent Rafael Rokaszewicz.

Takie rozwiązanie powstało na bazie sygnałów od mieszkańców i kierowców, którzy zauważyli znaczącą poprawę, jeśli chodzi o korkowanie się w tej części miasta.

-W okresie wakacyjnych wyjazdów, jak i teraz w godzinach szczytu jest dużo łatwiej przejechać przez tę część miasta, dlatego chcemy udoskonalić to skrzyżowanie. Oczywiście będziemy obserwować, jak to przez kolejne miesiące będzie funkcjonować – dodaje prezydent.

Dobiegają końca prace drogowe na Alei Wolności. Późną jesienią będą sadzone krzewy i stawiana będzie mała architektura.

Zgodnie z umową ostateczny termin oddania inwestycji to koniec listopada, ale możliwe, że przejazd wyremontowaną Aleją Wolności będzie możliwy wcześniej.