Wycieczka edukacyjna do RIPOK

Firma GPK- SUEZ Głogów Sp. z o.o. jest spółką, której główną domeną działania jest gospodarka odpadami.

Jednym z elementów działalności spółki jest segregacja odpadów, realizowana zarówno przez samych mieszkańców, jak i w uruchomionej w kwietniu 2015 roku Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – RIPOK.

Od momentu jej uruchomienia odwiedziło naszą instalację przeszło 1000 osób. Podczas tych spotkań spotykaliśmy się z wieloma pytaniami na temat tego, jak przebiega odbiór odpadów, dlaczego i jak realizowana jest segregacja, jak odpady są przetwarzane i ponownie wykorzystywane? Uznaliśmy, że najpełniejsze odpowiedzi mogą być udzielone na miejscu –  w RIPOK. 

Dlatego, zapraszamy dzieci przedszkolne, szkolne, młodzież, osoby niepełnosprawne oraz zorganizowane grupy osób dorosłych do odwiedzenia RIPOK, przy ul. Komunalnej 3 w Głogowie (niezbędne jest wcześniejsze ustalenie terminu i zapoznanie się z zasadami zwiedzania).

Prezentację wzbogaciliśmy dodatkowo o specjalne warsztaty i ścieżkę edukacyjną, przygotowaną z myślą o najmłodszych mieszkańcach (przedszkola, szkoły). Nie zapewniamy dojazdu, ale gwarantujemy przekazanie w przystępny i ciekawy sposób profesjonalnej wiedzy na temat segregacji i przetwarzania odpadów.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 76 845 83 11 oraz 515 224 585 od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00.

Autor tekstu: Katarzyna Patyk, Starszy Specjalista ds. edukacji ekologicznej GPK- SUEZ Głogów Sp. z o.o.