Nabór wolontariuszy do MOK-u

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza do współpracy młodzież i dorosłych.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie poszukuje aktywnych osób z niespożytą energią do świadczenia wolontariatu w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, Młodzieżowym Centrum Kultury „Mayday”, Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa oraz przy organizacji imprez w terenie.

– Wolontariat ma tysiące twarzy – technika, organizacja, marketing, praca u podstaw, teatr, muzyka, film, choreografia, scenografia, oświetlenie, malarstwo, taniec, śpiew oraz wszystko inne co ma jakikolwiek związek z szeroko pojętą kulturą – mówi Jakub Wantuła, pracownik MOK.

Głównym zadaniem ochotników będzie pomoc przy organizacji imprez od podstaw. Nauczą się m.in. jak ustawiać światła i nagłośnienie oraz jak tworzyć scenografię.

– Wolontariat to niezwykłe doświadczenie dla młodych ludzi. Ich praca jest dla nas nieocenionym wkładem w sprawny przebieg wydarzeń kulturalnych. Każdy od każdego może się czegoś nauczyć, z pewnością będzie to współpraca barterowa – mówi Jakub.

Wymagany jest wiek powyżej 16 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia mogą dołączyć do wolontariatu za zgodą rodzica.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 września 2019 roku (środa) o godzinie 18:00 w Wentylatorni MOK-u.

Więcej informacji o naborze można uzyskać u Jakuba Wantuły.
tel. 508 844 289
e-mail: jakub.wantula@mok.glogow.pl

Źródło: Jakub Wantuła, pracownik MOK.