Urzędnicy też biegają!

W 1. Biegu Obrońców Głogowa wystartowali także miejscy urzędnicy

Na starcie 1. Biegu Obrońców Głogowa zameldowali się: Paweł Koch z Wydziału Infrastruktury Miasta, Paweł Piątek z Wydziału Organizacyjnego i Krzysztof Orzechowski w Wydziału Inwestycji.

Kiedyś byłem dobry, dziś już nie te lata – mówi Paweł Koch.

I choć „nie te lata” to Paweł Koch wbiegł na metę jako 31. zawodnik z czasem 41:54.

Paweł Koch

Dziesięć minut później linię mety przeciął Paweł Piątek z czasem 51 minut i 53 sekundy, zajął 179. miejsce.

Paweł Piątek

Miejsce 354. z czasem 1:01:24 był Krzysztof Orzechowski, który jak mówi „generalnie nie biegam”.

Krzysztof Orzechowski

Bieganie było moim remedium na rzucenie palenia J. Sposób jak się okazało był skuteczny. A zacząłem biegać mając 18 lat, to był szok na ulicach. Biegałem w obcisłych leginsach kupionych w lumpeksie, bo takich strojów jak dziś wtedy nie było. Pamiętam, jak ludzie się śmiali: biegnie narciarz – wspomina Paweł Koch.

Paweł Koch i Paweł Piątek

Biegam i jeżdżę rowerem amatorsko od 3 lat, raczej nie na wyniki czy czas, ale dla własnej satysfakcji i kondycji fizycznej – mówi Paweł Piątek.

Paweł Piątek

Przed zawodami, w środę, przebiegłem niespełna 5 km, takie moje przygotowanie J. Szwagier mnie wciągnął. W ubiegłym roku pierwszy raz uczestniczyłem w biegu Grand Prix Zagłębia Miedziowego, potem jeszcze w trzech innych biegach. Biegam okazjonalnie – mówi Krzysztof Orzechowski. Ale już zapowiada swój start na 10 km w Biegu Niepodległości w Poznaniu.

Krzysztof Orzechowski

Zawody super zorganizowane, poziom na pewno wysoki, w końcu oprócz naszych najlepszych głogowskich biegaczy byli też „przyjezdni”. Trasa ciekawa choć trudna, szczególnie ostatni podbieg pod ul. Orzechową. Wiadomo, dodatkową trudność sprawiała upalna pogoda. Pozytywnie zaskoczyła mnie spora ilość widzów na trasie. Ogólnie wrażenia super, mam nadzieję , że za rok będzie kolejna edycja bo widać, że takich zawodów w Głogowie brakowało – mówi Paweł Piątek.

Paweł Piątek

Jestem niezmiernie dumny z moich współpracowników. Zawsze bardzo się cieszę, gdy nie tylko współorganizują, ale także uczestniczą w miejskich wydarzeniach. Brawo Panowie – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Paweł Koch, Rafael Rokaszewicz i Paweł Piątek

Sztafeta złożona z urzędników Ratusza wystartuje w Biegu Baby Jagi w Obiszowie.

Zdjęcia: Marta Dytwińska-Gawrońska