Kresowe marzenia II RP – spotkanie autorskie

Tym razem o kresach będzie można porozmawiać z Agnieszką Rybak i Anną Smółką.

Głogowska Edukacja Kresowa zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką, które są autorkami książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP.” To właśnie ta książka będzie tematem spotkania, które odbędzie się 6 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie o godz. 19.00.

„O kresach bez zadęcia i historycznych pretensji, za to z czułością, poczuciem humoru i zachwytem. Królik zmienia się w fabrykę sklejki, okręty polskiej marynarki walczą z bolszewikami na Polesiu, odbiornik  radiowy wyprodukowany przez trzech Żydów z Wilna podbija świat. Baśń o Polsce, w której wszystko jest możliwe. Opowieść o kraju, którego nie ma, a nam wolno wierzyć, że kiedyś istniał”Dariusz Rosiak.

AGNIESZKA RYBAK –  dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki UW. Pracowała m.in. w „ Newsweeku”, „ Polityce”, „Rzeczypospolitej”. Autorka kilku wywiadów rzek m.in. z Ludwikiem Dornem i Pawłem Dangelem.

ANNA SMÓŁKA – absolwentka Wydziału Historii UW, autorka książki Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu „Wolność i Pokój”. Pracowała dla wielu instytucji kultury, w latach 2012 – 2016 była również doradczynią prezesa Instytutu Pamięci  Narodowej.

Źródło: Głogowska Edukacja Kresowa.