Charytatywny Maraton Zumby dla Michałka i Amelki

Podczas zabawy kończącej tegoroczne wakacje będzie można pomóc Michałkowi i Amelce, którzy zmagają się z ciężką chorobą.

Już 31 sierpnia odbędzie się zakończenie Wakacyjnych Stref Animacji. Ostatnia z czterech imprez, które odbywały się w różnych częściach Głogowa odbędzie się na kompleksie basenów odkrytych.

Podczas „FINAŁU LATA W MIEŚCIE” będzie przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”:

1. Nr zbiórki: 2019/730/OR, nazwa zbiórki: „Podaruj życie Michałkowi

Michał to pięcioletni chłopiec, u którego zdiagnozowano chorobę ceroidolipofuscynoza typu 2, inaczej zwaną chorobą Battena (brak ważnego enzymu w mózgu). Choroba ta w Polsce jest nie leczona – brak refundacji leków. Leczenie za granicą może Michałkowi uratować życie. Rodzice walczyli o zdiagnozowanie swego synka ponad rok, przez ten czas mały człowieczek przestał mówić, chodzić, gasł w oczach. Nie można cofnąć już zmian w mózgu, można jedynie walczyć o to, by stan Michała nie pogarszał się. Konieczne jest podawanie leku bezpośrednio do mózgu dziecka, ponieważ bez leku chłopiec nie dożyje 10-ego roku życia.

2. Nr zbiórki: 2019/1266/OR, nazwa zbiórki: „Uratujmy Mróweczkę-Amelkę”

Amelka, dziewięcioletnia śliczna dziewczynka, walczy z ciężką chorobą. Niestety w tej chwili już nie chodzi, ma zaburzenia neurologiczne, słabo widzi, a w mózgu ma wiele ognisk zapalnych. Rodzice każdego dnia walczą o życie swej córeczki. Leczenie jest bardzo skomplikowane i trudne, ponieważ jest to bardzo rzadka choroba, tylko kilku specjalistów na świecie zajmuje się jej badaniem. Potrzeb jest wiele, rodzice sami sobie nie poradzą materialnie.

Harmonogram „Finału Lata w Mieście”:

10.00 – 16.00 WAKACYJNA STREFA ANIMACJI:

• TURNIEJ BULE – działanie przygotowane i przeprowadzone przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nadodrze”,

• RODZINNA STREFA – strefa animacji, gier logicznych XXL i konkursów sprawnościowych przygotowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie,

• LASEROWY PAINTBALL – rozgrywki grupowe przeprowadzone przez „Nieustraszonych”,

• „BEZPIECZNE WAKACJE” – strefa przygotowana przez służby mundurowe OSP, KPP, PSP i grupy ratownicze.

• Dmuchane place zabaw.

10.00 – 20.00 PLAŻOWANIE – wstęp na baseny w tym dniu jest bezpłatny,

16.00 – 16.15 FINAŁ LATA W MIEŚCIE – podsumowanie akcji,

16.15 – 18.00 WIELKI CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY FITNESS!!!

Instruktorzy: Kasia Jaskólska – Pitoń, Mateusz Śmikiel, Magda Sanojca – Skarpińska, Rozalia Pietruszko.