Miłosz Kozak wypożyczony do Chrobrego

22-letni zawodnik wzmocni rywalizację na bokach pomocy.

Chrobry Głogów wypożyczył do końca sezonu z Podbeskidzia Bielsko-Biała Miłosza Kozaka. 22-letni zawodnik, który w przeszłości grał z Legią Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów, wzmocni rywalizację na bokach pomocy.

Miłosz Kozak ostatnie dwa sezony spędził w Podbeskidziu, występując w 45 meczach ligowych oraz 4 Pucharu Polski. Łącznie na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 85 spotkań, nie tylko dla Górali, ale też dla Wigier Suwałki.

Zaczynał w Kani Gostyń, ale jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Lecha Poznań dochodząc do zespołu Młodej Ekstraklasy. W sezonie 2013/14 trafił do Legii Warszawa, w której początkowo występował w trzecioligowych rezerwach, z czasem osiągając poziom pierwszej drużyny. W 2015 roku zagrał w trzech meczach eliminacji do Ligi Mistrzów, przeciwko FC Midtjylland i Liteksowi Łowicz.

Z Legii był wypożyczany do innych klubów, najpierw do Zagłębia Sosnowiec (11/0 w 2 lidze i w PP), następnie do Wigier Suwałki (47 / 3) i w końcu do Podbeskidzia (49 / 2). Ten ostatni klub wziął go definitywnie do siebie, ale w tym sezonie w zespole jeszcze nie zagrał. Ma szansę zrobić to w Chrobrym.

Źródło: Chrobry Głogów S.A.