Oliver Praznovsky w Chrobrym

28-letni środkowy obrońca Oliver Praznovsky został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów podpisując roczny kontrakt.
Oliver Praznovsky

Oliver Praznovsky do Polski wraca po kilkuletniej przerwie, podczas której grał mi.in. w najwyższej lidze rodzinnej Słowacji, biorąc też udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Oliver Praznovsky większość kariery spędził na Słowacji, ale w przeszłości grał też w Rosji, Armenii, a także w Polsce. W sezonach 2015/16 i 2016/17 był zawodnikiem pierwszoligowego GKS-u Katowice, w barwach którego rozegrał 43 ligowe spotkania, zdobywając w nich cztery bramki.

Po GKS-ie wyjechał z Polski, najpierw grając dla Luch Władywostok (druga liga rosyjska), następnie w najwyższych ligach na Słowacji (FK Senica i Zlate Moravce) oraz Armenii (Alaskhert Erewan).

Ubiegły sezon spędził w dwóch klubach, początkowo będąc w Alaskhert, później w Zlate. W tym pierwszym wziął udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, rozgrywając na tym poziomie sześć spotkań, m.in. przeciwko Celtikowi Glasgow. Ogółem w zespole wystąpił dziewięciokrotnie, jeszcze tej samej jesieni wracając do Ojczyzny, do Zlate, z którym zaliczył 18 meczów w lidze i pucharze. Sam zespół musiał jednak pożegnać się z najwyższym poziomem.

W swojej karierze najdłużej reprezentował barwy MFK Ruzemberok, jeszcze przed pierwszym pobytem w Polsce. Dla tego klubu zagrał w ponad sześćdziesięciu meczach, wszystkie na poziomie najwyższej ligi w swoim kraju.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Jaremkiewicz, Chrobry Głogów S.A.