W Cieniu Kolegiaty

W tym roku to już XIII edycja święta organizowanego wspólnie przez powiat, wojsko oraz parafię kolegiacką.
kolegiata poziom

Tradycyjnie 15 sierpnia na Placu Kolegiackim odbędzie się uroczystość „W Cieniu Kolegiaty”.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.30 Mszą Świętą w Kolegiacie. Po oficjalnym rozpoczęciu będzie czas na występy zespołów folklorystycznych, w tym zespołu Chaber, który obchodzi w tym roku jubileusz.

W ciągu całego dnia odbędzie się wiele imprez towarzyszących, w tym atrakcje dla dzieci i całych rodzin, takie jak: konkursy z nagrodami, spektakl teatralny, „Zupa Kanonicka” czy warsztaty kulinarne zorganizowane przez Fundację PolskieDzieci.org, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Atrakcje i pokazy sprzętu zapewnią również ratownicy JRG Sobin.

Gminy, sołectwa, stowarzyszenia, fundacje, ogrody działkowe, pszczelarze czy Nadleśnictwo Głogów zaprezentują się na stoiskach, które będzie można odwiedzić i zapoznać się z ich propozycjami.

W trosce o osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami zaprezentują się wystawcy z różnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz uzyskać kompleksowe informacje na temat ich usług i pomocy kierowanej do osób starszych i niepełnosprawnych.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert lubińskiego zespołu NAAMAN, znanego z muzyki reggae, który zaplanowano na godz. 18.00.

Źródło: Powiat głogowski.