Nowe przystanki i nowe linie cieszą się popularnością

Od dwóch miesięcy głogowianie korzystają z nowych układów tras autobusów, rozkładów jazdy oraz nowych przystanków.

Ważnym elementem wprowadzonej 1 czerwca tego roku optymalizacji rozkładów i układów tras autobusów KM Głogów było urządzenie nowych przystanków autobusowych m.in. na ul. Armii Krajowej.

Działanie to wynikało bezpośrednio z licznych wniosków mieszkańców tej ulicy i tego osiedla, którzy chcieli mieć łatwy i szybki dostęp do systemu miejskiej komunikacji. Utworzone w tym miejscu przystanki okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”− mówi Kamil Grzybowski z KM Głogów.

W lipcu zostały postawione tam wiaty przystankowe, tak aby osoby oczekujące na autobus mogły oczekiwać na jego przyjazd w komfortowych warunkach.

Mieszkańcy tej, a także sąsiednich ulic, mogą skorzystać z autobusów z linii nr 8, 9 oraz linii 5 – dzięki którym dojadą na osiedle Kopernik, Piastów Śląskich, Stare Miasto oraz do sklepu Carrefour i na dworzec PKS. Autobusy w/w linii kursują średnio co 30 minut, co gwarantuje atrakcyjność oferty przewozowej. Liczba pasażerów korzystających z tych przystanków stale się zwiększa.

W czerwcu i lipcu z obu przystanków zlokalizowanych przy ul. Armii Krajowej z autobusów KM Głogów skorzystało blisko 3484 osób − powiedział Piotr Miselis, Prezes KM Głogów.

Równie popularne są nowe przystanki na ul. Kołłątaja, z których od 1 czerwca do 30 lipca skorzystało 5494 osób.

W najbliższym czasie zostaną dodatkowo uruchomione nowe przystanki na ul. Gwiaździstej, oraz ul. Piłsudskiego, które także są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców miasta.

Cieszy nas fakt, iż coraz większą popularnością cieszy się całkiem nowo powstała linia nr 5, z której do 30 lipca skorzystało już 17 626 osób. Ponadto Pasażerowie Komunikacji Miejskiej Głogów bardzo chętnie płacą za przejazdy kartami płatniczymi – bezpośrednio w kasowniku w każdym autobusie. W okresie od 1 czerwca do 30 lipca takich osób było 5504 i zakupili oni bilety na łączną kwotę 11 746,80 zł − dodaje Prezes KM Głogów.

Źródło: Komunikacja Miejska w Głogowie.