Wakacje w Domu Dziennego Pobytu

Seniorzy nie nudzą się podczas wakacji

Gra w bule w DDP

Pétanque to popularna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Inaczej nazywana jest grą w bule lub kule. Seniorzy Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” już od kilku lat grają na boisku, przygotowanym specjalnie do tej gry. Tym razem postanowili zaprosić do rozgrywek Klub Seniora z „Domu nad Strumykiem”. Wszyscy świetnie się bawili, a wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie.

W Prowansji gra w kule często łączy się z konsumpcją lokalnej anyżówki W naszym Domu anyżówki nie piliśmy, ale odbyła się konsumpcja domowego kompotu.

Seniorzy w Osadzie Dziadoszan

Jeżeli ktoś ma ochotę cofnąć się w czasie, to koniecznie musi udać się na wycieczkę do Obiszowa w gminie Grębocice, gdzie znajduje się Osada Dziadoszan z X wieku. Jest to miejsce dla każdego, a wstęp jest bezpłatny. Przy Osadzie znajdują się tabliczki informujące o historii tego miejsca.

Seniorzy Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” byli zachwyceni. Osada znajduje się przy lesie i można tam naprawdę wypocząć. Dla osób, które chciały spędzić czas aktywnie czekało strzelanie z łuku.  

W Obiszowie znajduje się również zespół pałacowy oraz kościół filialny pw. św. Kazimierza.

Tekst: Barbara Brukało-Gawlik z DDP