Trzech młodych zawodników z kontraktami

Chrobry Głogów podpisał profesjonalne kontrakty z trójką młodych zawodników.
Chrobry Głogów

Chrobry Głogów podpisał profesjonalne kontrakty z trójką młodych zawodników. Z klubem związali się w ten sposób 18-letni Adam Antochów i Dominiki Piła oraz 20-letni Maciej Diduszko. Cała trójka została włączona do kadry pierwszej drużyny.

Wszyscy są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów i do tej pory grali w zespołach juniorskich oraz rezerwach. Adam Antochów pochodzi z Brzegu Dolnego i w Chrobrym jest od połowy 2017 roku. Od sezonu 2017/18 w Głogowie przebywają też urodzony w Świdnicy Dominik Piła i pochodzący ze Świebodzic Maciej Diduszko.

W trakcie przygotowań trener Ivan Djurdjević wprowadził tę trójkę do swojej drużyny, dając im szansę w meczach sparingowych. Piła z Antochowem zaliczyli w nich po jednej asyście i wszyscy zebrali od szkoleniowca dobre opinie.

Przed rozpoczęciem przygotowań obejrzeliśmy kilka meczów rezerw i juniorów, współpracujemy z innymi trenerami, którzy pracują z tymi młodszymi zawodnikami i znają ich najlepiej. Na podstawie tego zapadły decyzje o przesunięciach. Młodzież gra bez kompleksów, nie odstaje i wygląda to obiecująco. Wszyscy mają szansę na grę w drużynie – mówił Ivan Djurdjević.

Adam Antochów i Dominik Piła podpisali z Chrobrym trzyletnie kontrakty. Maciej Diduszko związał się dwuletnią umową.

Tekst: Łukasz Jaremkiewicz.