Michał Szromnik bramkarzem Chrobrego

Chrobry Głogów ma nowego bramkarza.
michał szromnik

Michał Szromnik nowym bramkarzem Chrobrego Głogów. 26-letni, ostatnio występujący w Odrze Opole zawodnik podpisał przy Wita Stwosza roczny kontrakt.

Michał Szromnik ma za sobą rok spędzony w Odrze Opole, dla której rozegrał 18 meczów. Wcześniejsze dwa sezony spędził w Bytovii Bytów (19 spotkań), a jeszcze wcześniejszy okres to jego jeden zagraniczny pobyt. W latach 2014-2016 był bramkarzem szkockiego Dundee United, z którym w 2015 roku zadebiutował w Premiership w meczu przeciwko Kilmarnock FC. Łącznie w najwyższej lidze w Szkocji wystąpił 14-krotnie.

Na transfer do Dundee zapracował występami w Arce Gdynia. Przez trzy sezony – 2011/12, 2012/13 i 2013/14 – jeszcze jako młodzieżowiec rozegrał z pierwszym zespołem 54 spotkania. Wszystkie na poziomie 1 Ligi i Pucharu Polski, w tych drugich rozgrywkach dochodząc do półfinału. W tym okresie był też powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, od U-17 do U-21.

Pobyty w Arce i Bytovii nie są przypadkiem w jego karierze, bo pochodzi z Trójmiasta. Urodził się w Gdańsku i zaczynał w miejscowej Gedanii. Teraz w Chrobrym wzmocni rywalizację w bramce, którą zacznie tworzyć z Mateuszem Abramowiczem i Adamem Makuchowskim. Po Łukaszu Górze i Marcelu Ziemannie jest trzecim nowym piłkarzem, który jeszcze nie zagrał w Ekstraklasie, ale za to ma spore doświadczenie na jej zapleczu. Góra – 46 spotkań, Ziemann – 58, Szromnik – najwięcej, bo 83. 

Tekst: Łukasz Jaremkiewicz.