Głogowianie złożyli 50 wniosków!

28 czerwca zakończyło się składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.
Ratusz w Głogowie

Wśród pomysłów są m.in. siłowania pod chmurką, park dla psów, remonty chodników, budowa miejsc parkingowych, warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych, wycieczka historyczna, budki lęgowe dla ptaków. Aż trzy wnioski dotyczą hospicjum w Głogowie.

Wniosków ogólnomiejskich majątkowych jest 8, ogólnomiejskich niemajątkowych – 13. W okręgu I złożono 7 wniosków, w II – 8, w III – 10, a w IV – 4.

Do 30 sierpnia potrwa sprawdzanie wniosków mieszkańców pod względem formalno-prawnym. Między 16 a 20 września ogłosimy, które pomysły zakwalifikowały się do głosowania. Przypomnijmy, że wartość jednostkowa zgłoszonego projektu majątkowego nie może przekroczyć kwoty 200.000 złotych brutto. Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu niemajątkowego nie może przekroczyć kwoty 10.000 złotych brutto. Łączna pula środków to 2.500.000 zł.

Po ocenie formalnej mieszkańcy w głosowaniu powszechnym dokonają wyboru, które wnioski będą realizowane w 2020 roku. Głosowanie odbędzie się między 30 września a 25 października.

Informacje o Budżecie Obywatelskim znajdziecie TU: https://obywatel.glogow.pl/