„Morda na kurzych łapach” w zbiorach muzeum

Zbiory sztuki Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie wzbogaciły się o pracę Eugeniusza Geta-Stankiewicza.
Get Stankiewicz grafika muzeum Głogów

Grafikę Eugeniusza Geta-Stankiewicza przekazali placówce – bratanek artysty – Tomasz Stankiewicz oraz Anna Hamza z głogowskiej fundacji „Owoc Głogu”.

Fundacja „Owoc Głogu: jest świeżym przedsięwzięciem, realizowanym przez Annę Hamzę i Tomasza Stankiewicza. Główne kierunki działań fundacji to między innymi propagowanie historii, kultury i sztuki. Pomysł zrodził się podczas realizacji przez Annę Hamzę autorskiego projektu fotograficznego zatytułowanego właśnie „Owoc Głogu”.

Nie ukrywam, że pomysł przekazania do muzeum jednej z prac Geta – Stankiewicza, zrodził się podczas realizacji projektu, w którym wziął udział także dyrektor Leszek Lenarczyk – mówi Anna Hamza. – Jako fundacja bardzo cieszymy się, że mogliśmy wzbogacić zbiory Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Cieszymy się, że praca tego bardzo bliskiego nam artysty, za sprawą muzeum, trafi także do mieszkańców Głogowa.

Grafika przekazana przez Annę Hamzę i Tomasza Stankiewicza nosi tytuł „Morda na kurzych łapach”. Jest to już druga praca Eugeniusza Geta-Stankiewicza w zbiorach MAH. Pierwszą, wiele lat temu, przekazał sam artysta.

Autor: Maciej Iżycki.