Będzie znaczek pocztowy dla Głogowa!

Sukcesem zakończyły się starania głogowskiego radnego Dariusza Andrzeja Czai o znaczek pocztowy dla Głogowa i najstarszej głogowskiej świątyni – kolegiaty, która
w przyszłym roku obchodzić będzie Jubileusz 900-lecia powstania Kapituły Kolegiackiej.
Znaczek pocztowy dla Głogowa z inicjatywy Dariusza Andrzeja Czai_3_mini

Planowany znaczek dla Głogowa będzie w nakładzie wielomilionowym. Ta decyzja musi jeszcze przejść odpowiednie procedury w Ministerstwie Infrastruktury, ale to jest ostatni krok. Najważniejsza jest jednak decyzja, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez Komisję Weryfikacyjną.

Radny nie kryje zadowolenia z dotychczasowych działań i podkreśla, że bez pomocy innych osób o taki efekt byłoby bardzo trudno.

– W tym miejscu chciałem podziękować wszystkim osobom w to zaangażowanym. Ja tę akcję zainicjowałem, a swoje wsparcie wyraziły takie osoby i instytucje, jak: Gmina Miejska Głogów z Prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem, Starostwo powiatowe, Parafia Kolegiacka z ks. Proboszczem Rafałem Zendranem, a także nasi posłowie – Ewa Drozd, Wojciech Zubowski oraz Krzysztof Mieszkowski – mówi radny Czaja.

Znaczek-pocztowy-dla-Głogowa-z-inicjatywy-Dariusza-Andrzeja-Czai_2

Jak mówi Dariusz Andrzej Czaja, na tę chwilę jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnym terminie wprowadzenia znaczka do obiegu.

– W 2020 roku jest rocznica 900-lecia kapituły Kolegiackiej, więc emisja na pewno będzie w 2020 roku. Z listu wynika, że pracownicy Biura Filatelistyki będą się ze mną kontaktować, kiedy rozpoczną się prace nad projektem znaczka. Poczta ma swoich pracowników, którzy zajmują się tego typu produkcją znaczków. Z mojej strony to będzie raczej kwestia podpowiedzi i merytorycznych spraw. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym, co dokładnie będzie na znaczku opowiada inicjator przedsięwzięcia.

– Było to kilka miesięcy starań. Cieszę się, że wspólnymi siłami działaliśmy dla znaczka dla Głogowa – kończy Dariusz Andrzej Czaja.