Rusza Lato w Muzeum

Rozpoczynają się wakacyjne spotkania w muzeum. Pierwsze zajęcia już 4 lipca!
zajawka

Jak co roku głogowskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne włącza się w akcję „Wakacje w mieście”. W związku z tym muzealnicy zapraszają dzieci na ciekawe zajęcia. Pierwsze z nich odbędą się już w czwartek 4 lipca. Rozpoczną się o godzinie 12.00.

Podobnie jak w roku ubiegłym, zajęcia dla dzieci będą odbywały się w czwartki. W sumie będzie ich aż siedem.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 4 lipca poświęcone będzie dziejom Głogowa. Kolejne, które odbędzie się 11 lipca poświęcone będzie opowieściom ukrytym, w obrazie, a konkretnie w dziele „Św. Hieronim pokutujący”, który przed wojną był ozdobą głogowskiej kolegiaty, zaś dziś podziwiać można go w głogowskim muzeum.

W kręgu sztuki uczestnicy czwartkowych spotkań pozostaną także podczas zajęć, które odbędą się 18 lipca. Tym razem dzieci będą miały okazję stworzyć własną abstrakcję geometryczną. Równie ciekawie zapowiada się spotkanie, które odbędzie się 25 lipca. Tym razem jego uczestnicy dowiedzą się, jak przed wiekami bawili się ich rówieśnicy.

Podczas pierwszych sierpniowych zajęć ich młodzi uczestniczy przeniosą się na rozległe prerie Ameryki Północnej, by poznać dzieje i zwyczaje Indian. To spotkanie odbędzie się 1 sierpnia. Tydzień później, 8 sierpnia, dzieci będą miały okazję zgłębić tajemnice średniowiecznych zamków. Zwieńczeniem czwartkowych spotkań będą natomiast zajęcia poświęcone grafice.

Wizyta w muzeum będzie także okazją do zwiedzenia muzealnych ekspozycji. Wszystkie muzealne, czwartkowe spotkania będą rozpoczynały się o godzinie 12.00 i będą trwały do godziny 13.30.

Do udziału w wakacyjnych zajęciach Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Chętni do udziału w spotkaniach powinni wcześniej zgłosić się telefonicznie do Pracowni Edukacyjnej MAH, nr tel. 76 834 10 81 w. 43.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 2,50 zł, czyli tyle, ile kosztuje ulgowy bilet wstępu do muzeum.

Autor: Maciej Iżycki.