Opieka wytchnieniowa w MORIUS-ie

Czas wolny dla opiekunów, a dla dzieci zajęcia oraz warsztaty. Miejski Ośrodek Rehabilitacji
i Usług Specjalistycznych realizuje program pn. „opieka wytchnieniowa”.
Opieka wytchnieniowa w MORIUS-ie_mini

Opieka wytchnieniowa to forma wsparcia skierowana do tych, którzy w sposób ciągły muszą się opiekować niepełnosprawnym członkiem swojej rodziny, a potrzebują, np. załatwić sprawy w urzędzie, pójść do lekarza czy po prostu odpocząć.

– Opieka nad osobą niepełnosprawną to całodobowa praca, bez żadnych przerw czy urlopów. Nie można takiej osoby pozostawić samej sobie, a wszystko musi być zaplanowane od rana do nocy. Dzieci rosną, a rodzicom brakuje czasem sił i właśnie dlatego sięgnęliśmy po dofinansowanie na tę formę wsparcia do ministerstwa, aby dać opiekunom trochę wytchnienia od codziennych obowiązków. Pozwoli im to odpocząć fizycznie i psychicznie – mówi Mirosława Krasicka, dyrektor MORIUS-a.

Wartość projektu to 80 tys. złotych, z czego 64 tys. 640 zł to środki finansowe pozyskane w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne, które będą korzystały z opieki w głogowskim ośrodku, zostaną objęte różnymi formami terapii. Usługa świadczona będzie w ramach pobytu dziennego, ogólna liczba godzin przewidywanych na usługi opieki wytchnieniowej do końca 2019 r wynosi 4000 godzin. Zadanie to realizowane będzie w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych, ul. Norwida 5.

Źródło: Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie
Foto: flickr.com