Warsztaty cyrkowe w MCK Mayday

Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na lipcowe warsztaty cyrkowe,
których inicjatorem jest Łukasz Witkowski.
MCK Mayday zaprasza na warsztaty cyrkowe w dniach 9-11 lipca_4_mini

Warsztaty cyrkowe odbędą się w MCK MAYDAY w dniach 9-11 lipca. W godzinach 10-12 zajęcia będą dla grupy początkującej, natomiast w godz. 13-15 – dla grupy średnio-zaawansowanej.

Warsztaty cyrkowe FRIKart

– Warsztaty Cyrkowe FRIKart uczą dziecko właściwej postawy ciała, kształtują dziecięcy refleks, uczą pracy i efektywnej komunikacji w grupie. Warsztaty zawierają ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową, a zarazem uczą koncentracji, skupienia, uwagi, wytrwałości i dostarczają ogromnej frajdy! – opowiada Agnieszka Lewandowska z MCK Mayday

Na grupowych Warsztatach Cyrkowych, pod czujnym okiem doświadczonych animatorów, dzieci nauczą się elementów sztuki cyrkowej oraz same stworzą cyrkowe dzieła – przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Sztuka cyrkowa to nie lwy skaczące przez obręcze i foki odbijające piłkę – sztuka cyrkowa to siła, zręczność i wyobraźnia tkwiące w człowieku! Udowadniamy, że żonglerka, pantomima i taniec z ogniem potrafią zachwycać artyzmem i profesjonalizmem, ale też bawić lepiej niż najzabawniejsze komedie. Nasze spektakle to ciary na plecach i terapia śmiechem – idealne propozycje dla dorosłych i dla dzieci.
Nasza misja to przekonanie ludzkości, że sztuki cyrkowej można się nauczyć. Dlatego też pomagamy złapać bakcyla, kształtujemy charakter i pokazujemy, że żonglowanie, akrobacje i cyrkowe triki to świetny sposób na spędzenie czasu i rozwijanie cech, które tylko pozornie nie są związane ze sztuką nowego cyrku
– kontynuuje Agnieszka Lewandowska.

Zapraszamy do świata FRIKart!

Pomysłodawcą jest Łukasz Witkowski – jeden z najbardziej utalentowanych żonglerów w Europie, animator z ponad 13-letnim doświadczeniem w sztuce teatralnej i cyrkowej. Na swoim koncie ma występy na scenach europejskich: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Polsce. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Wielokrotny uczestnik konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. Współzałożyciel Stowarzyszenia Kejos Theater i współtwórca pierwszego w Polsce festiwalu teatralno-cyrkowego – Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe.

Wstęp na warsztaty jest wolny, zapisy w Biurze Obsługi Klienta Mayday, tel. 76 853 41 73.

Źródło: Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday