Głogowska Noc Planszówek

W najbliższą sobotę w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie odbędzie się
XI edycja Głogowskiej Nocy Planszówek.
plakat zapraszający na wydarzenie - 10 głogowska noc planszówek_2

Stowarzyszenie Bastion Głogów oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny serdecznie zaprasza osoby, które znają i lubią planszówki albo tych, którzy dopiero chcieliby spróbować jak dziś wyglądają gry planszowe, w najbliższą sobotę 22 czerwca na XI Głogowską Noc Planszówek.

Impreza rozpocznie się w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, przy ulicy Folwarcznej 7 o godz. 18:00 i trwać będzie do 2:00. Wstęp wolny. Na miejscu będą dostępne gry i osoby, które chętnie pomogą wybrać odpowiednią grę, wytłumaczą zasady oraz zagrają z chętnymi.

Gry planszowe znane sprzed lat jak Monopoly czy Chińczyk to już historia – dziś mamy przeogromny wybór gier różnego rodzaju: oryginalnych, ciekawych, kolorowych, wspaniale wydanych, a przede wszystkim zapewniających rewelacyjną zabawę – mówi Marcin Szymankiewicz ze Stowarzyszenia Bastion Głogów.

W klubowej kolekcji dostępnych jest już ponad 200 gier (ich lista znajduje się tutaj http://bastionglogow.blogspot.com/p/nasze-gry.html) i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – na miarę wieku, oczekiwań i doświadczenia.

Są gry wymagające strategicznego myślenia, w innych potrzebna jest umiejętność negocjacji albo kooperacji, jeszcze innych umiejętność abstrakcyjnego myślenia czy kreatywność. Są także gry zręcznościowe albo wymagające refleksu. Dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. Rozgrywka jednej gry zajmuje 5 minut, a nad inną można siedzieć wiele godzin. Wszystkie je łączy jedno – zapewniają wspaniałą zabawę
w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych
– dodaje Marcin Szymankiewicz.

W razie pytań Bastion Głogów zachęca do kontaktu poprzez stronę FB (https://www.facebook.com/BastionGlogow/).

Źródło: Marcin Szymankiewicz