24 czerwca – imieniny Jana po głogowsku

Po raz 10. imieninowe spotkanie pod pomnikiem Jana z Głogowa

To już tradycja w Głogowie – świętowanie imienin Jana pod pomnikiem Jana z Głogowa. I już w najbliższy poniedziałek o godz. 17:00 organizatorzy – Tygodnik Głogowski i Towarzystwo Ziemi Głogowskiej – zapraszają na wspólne świętowanie.

Czekamy na Janów, Jaśków i Jasieczków, Janiny i Janinki, i nie tylko. Czekamy na wszystkich, którzy chcą się z nami spotkać, świętować z Solenizantami, a przy okazji uczcić pamięć znanego na świecie astronoma – mówi Grażyna Szyszka z Tygodnika Głogowskiego.

Tym razem drzewko z okazji imienin posadzą przedstawiciele stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa. Będzie to dąb przekazany przez mieszkańców Zbaraża na Ukrainie. Dzień wcześniej, w niedzielę 23 czerwca, o godz. 18.30 w Kościele NMP Królowej Polski odprawiona zostanie msza w intencji głogowian pochodzących z Kresów. W jej trakcie drzewko zostanie poświęcone – w imieniu Głogowskiej Edukacji Kresowej zaprasza Zbigniew Mazurek, prezes TZG.

Bezpośrednio po mszy św. odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu, znanego już z ubiegłorocznego koncertu „Polonia Restituta”, Bogusława Raby z Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Głównemu wykonawcy na trąbce towarzyszyć będzie Marek Stroński.

Źródło: TZG

Zdjęcia: Tygodnik Głogowski, archiwum