Ulgi i zniżki dla seniora

Rabaty na zakupy, zniżki w lokalach gastronomicznych, salonach fryzjerskich, ulgi na bilety – to tylko niektóre przywileje wynikające z Głogowskiej Karty Seniora.
karta_seniora_A_2015

Głogowscy seniorzy mogą korzystać z Głogowskiej Karty Seniora, która uprawnia do wielu zniżek.

Dzięki tej Karcie każda osoba, która ukończyła 60 lat i jest mieszkańcem Głogowa, może korzystać z wielu zniżek i ulg.

Seniorzy z Kartą mają m.in. rabat na zakupy w określonych sklepach (m.in. medycznych), zniżki w kawiarniach, w zakładach fryzjerskich, a także bezpłatne badania słuchu oraz tańsze bilety na basen.

Aktualny wykaz zniżek oraz listę Partnerów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta http://www.miasto.glogow.org/miasto/index.php/glogowska-karta-seniora-2017/aktualny-spis-znizek-dla-seniorow-2

Kartę można wyrobić bez wychodzenia z domu.

Trzeba tylko wypełnić bardzo prosty formularz zgłoszeniowy przez Internet, a Karta zostanie doręczona za pośrednictwem poczty do domu. Wniosek jest dostępny na stronie https://eglogow.eu/serwisSUP/gks.htm

Można też wypełnić wniosek w tradycyjny sposób: pobierając i wypełniając druk wniosku. Następnie osobiście złożyć go w Urzędzie Miejskim w Głogowie, Rynek 10  w Biurze Obsługi Mieszkańca, pokoju nr 18 (parter)

Głogowska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna, dopiero wydanie duplikatu Karty kosztuje 20 zł.

Czas oczekiwania na kartę uzależniony jest od ilości złożonych wniosków. Dopiero po uzbieraniu min. 50 formularzy wysyłane jest zamówienie do drukarni na personalizację kart.

Czas oczekiwania wynika ze względów techniczno-ekonomicznych, w związku z tym prosimy wnioskodawców o zrozumienie i cierpliwość – mówi Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim, Anna Czyrko.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim, w Dziale Zdrowia i Spraw Społecznych (pok.234) oraz pod nr telefonu 76 726 55 34.