Szczypiorniści z SP 11 czwartym zespołem w Polsce

W dniach 12-16 czerwca rozegrany został Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dźwirzynie. Uczestniczyło w nim 15 szkolnych drużyn, a wśród nich drużyna z Głogowa.

Uczniowie SP 11 Głogów w pierwszej fazie Mistrzostw rywalizowali z SP 23 Koszalin, SP 4 Oborniki oraz SP 14 Przemyśl. Z dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką, awansowali do drugiej rundy.

W niej wygrali oba mecze z SP 2 Olsztyn oraz SP 3 Gdańsk. Pozwoliło to na awans do półfinału. Mecz ze Szkołą Podstawową Nr 67 w Bydgoszczy był bardzo wyrównany od początku do końca i zakończył się minimalną porażką 21 : 23.

W ostatnim dniu w meczu o 3 miejsce – zawodnicy SP 11 Głogów ponownie rywalizowali z SP 14 z Przemyśla. Niestety drużyna przeciwna wygrała 25:17. Cały Turniej wygrała drużyna Gimnazjum Nr 19 w Zabrzu.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Michał Słupski.

Skład drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Głogowie:

Janiewicz Artur, Smuk Jakub – Słupski Michał, Danielak Jakub, Królak Wojciech, Szczeblewski Bartosz, Szymankiewicz Marcel, Kolasa Oskar, Matela Szymon, Darowski Aaron, Blatkiewicz Adrian, Reszczyński Julian, Lech Jakub, Krukowski Piotr, Miszczyk Szymon, Szlempo Marcin.

Informacje i zdjęcia nadesłał: Krzysztof Gdakowicz, trener drużyny SP 11.