Bezpłatne badania wzroku w prywatnej klinice

Głogowscy cukrzycy będą badani w klinice okulistycznej. To efekt współpracy Stowarzyszenia Diabetyków, miasta
i Vita-Medu.

Dziś podpisano porozumienie miedzy Gminą Miejską Głogów, Kliniką Okulistyczną Vita-Med i Stowarzyszeniem Diabetyków Oddział w Głogowie o wzajemnej współpracy poprzez szeroką profilaktykę oraz zwiększony dostęp do lekarzy specjalistów.

Klinika okulistyczna Vita-Med będzie nieodpłatnie przyjmować pacjentów chorych na cukrzycę pod kątem wad wzroku. Bardzo się cieszę, że prywatny przedsiębiorca właśnie w taki sposób włącza się w działania prospołeczne na rzecz zdrowia naszych mieszkańców – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Podpisanie porozumienia ze Stowarzyszeniem Diabetyków i kliniką Vita-Med

Liczba chorych osób na cukrzycę stale rośnie, dziś szacuje się, że jest to nawet pół miliarda. Współczesna okulistyka jest w stanie im bardzo pomóc, ale przegrywamy z czasem, bo pacjenci przychodzą do nas zbyt późno. Najczęściej gdy są na granicy ślepoty. Potrafimy jednak pomóc na początku choroby i zadziałać tak, by nie odebrała ona pacjentowi wzroku. Dlatego z wielką radością podpisujemy to porozumienie, ponieważ procedury NFZ nie gwarantują choremu szybkiego spotkania ze specjalistą, a dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Diabetyków będziemy mogli pomóc znacznie szybciej i skuteczniej – mówi Jarosław Kachnowicz, lekarz okulista i właściciel kliniki Vita-Med.

To bezprecedensowa współpraca. Jeszcze nigdzie w kraju stowarzyszenie
i prywatna klinika tak nie współpracują. Przypomnę, że dzięki wsparciu prezydenta i otwarciu poradni diabetologicznej przebadaliśmy już 1500 pacjentów, a mamy już w stowarzyszeniu już 700 członków. Raz w tygodniu, w każdy wtorek, nasi pacjenci będą bezpłatnie badani w tej klinice, za co bardzo serdecznie dziękuję
– mówi prezes stowarzyszenia Stanisław Stolarczyk.

Chorzy na cukrzycę powinni kontaktować się przez biuro Stowarzyszenia Diabetyków Oddział w Głogowie (ul. Kościuszki 15A, w przychodni specjalistycznej, pok. 5) w każdy poniedziałek od godz. 15:00 do 17:00.

Klinika okulistyczna Vita-Med