Zakończenie warsztatów dla kobiet

10 czerwca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zakończyły się warsztat realizowane w ramach projektu socjalnego „W kręgu kobiet”.
Zakończenie warsztatów 'w kręgu kobiet' w MOPS_2

„Mocny charakter to nie cecha nadludzi. Mają go kobiety poranione, pobliźnione, ozdrowiałe i to nie raz, ale wiele razy. Te, które nauczyły dźwigać się z upadków” – Ewa Woydyłło.

Program obejmował cykl dziesięciu trzygodzinnych spotkań edukacyjnych, których celem było między innymi:

  • zwiększenie samoświadomości,
  • nauka umiejętności radzenia sobie ze stresem,
  • doskonalenie asertywności,
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Spotkania odbywały się raz w tygodniu w okresie od marca do czerwca w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

„W kręgu kobiet” to program, który zakładał między innymi wzrost poczucia pozytywnego myślenia o sobie oraz zwiększenie poczucia sprawczości i wpływu na własne życie. Podczas warsztatów uczestniczki spotkań miały możliwość nabycia nowych umiejętności, jak również wymiany własnych doświadczeń. Zajęcia miały charakter warsztatów psychoedukacyjnych. Ciekawym i atrakcyjnym akcentem programu był udział uczestniczek w sesji makijaży wykonanych przez Panią Martę Lekką oraz w warsztatach rękodzieła artystycznego metodą decoupage.

Uczestniczki podsumowały warsztaty:

– Uważam ze warto uczestniczyć w szkoleniu ponieważ daje wgląd w samą siebie, to jaka jestem i jakie przedsięwziąć środki by zmienić swoja prywatną przestrzeń – komentuje Pani Natalia, uczestniczka programu.

– Samoakceptacja, poznanie własnych wartości, granice – jak chronić siebie, asertywność doskonalenie umiejętności, toksyczne relacje – to były bardzo ważne dla mnie tematy – mówi Pani Kasia.

– Zdobyłam nowe umiejętności, poszerzyłam wiedzę, moje otwarcie na ludzi zwiększyło się. Uwierzyłam w siebie – Pani Marta

– Nie bójmy otwierać się na świat i na ludzi, popełniajmy błędy i uczmy się na nich. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez MOPS – podsumowuje Pani Wioletta, uczestniczka warsztatów „W kręgu kobiet”.

Autor i koordynator programu: Ewelina Nowak
Zajęcia prowadziły: Ewelina Nowak i Izabela Mikołajczyk

Zapisy i informacje dotyczące ofert warsztatowych w MOPS: Zespół ds. Rodziny
i Działań Środowiskowych  tel. 76 727-65-30

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie