Spotkanie z Justyną Kopińską

Zapraszamy na spotkanie z Justyną Kopińską – znakomitą reporterką, autorką, m.in. książki „Polska odwraca oczy”.
Spotkanie z Justyną Kopińską_mini

Bezkompromisowa reporterka jest głosem tych, których nikt nie chce wysłuchać. Staje w obronie słabszych, lekceważonych i ignorowanych.

Justyna Kopińska, autorka książek „Polska odwraca oczy” i „Z nienawiści do kobiet” – to kolejna gwiazda 25. edycji Głogowskich Konfrontacji Literackich. Spotkanie z reporterką odbędzie się 14 czerwca o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp jest wolny.

Justyna Kopińska – jedna z najczęściej nagradzanych polskich reporterek. To dzięki niej Polska dowiedziała się, co działo się za murami w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez siostry Boromeuszki na czele z siostrą Bernadettą. To dzięki jej reportażowi dowiedzieliśmy się o dramacie Kasi, którą ksiądz przez wiele miesięcy przetrzymywał na plebanii. To ona odkryła prawdę o policyjnych statystykach i tuszowaniu przez policję najtrudniejszych spraw związanych z zabójstwami. Każda jej książka, każdy reportaż wywołuje dyskusję. O tym, skąd czerpie siłę i odwagę, by rozmawiać oko w oko z mordercami; czy reporter ma prawo ingerować w życie bohaterów swoich tekstów; czy czuje odpowiedzialność za swoich bohaterów?

Tych tematów będzie dotyczyła rozmowa z reporterką, na którą organizatorzy 25. GKL zapraszają 14 czerwca o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Spotkanie-z-Justyną-Kopińską

Autor: Agnieszka Błaszczyk