Łóżko rehabilitacyjne w MORiUS-ie

Gmina Miejska Głogów zakupiła łóżko rehabilitacyjne elektryczne, w tym materac przeciwodleżynowy i materac piankowy. Sprzęt można wypożyczać.
Budynek MORiUS w Głogowie_3_mini

Udar, wylew czy też nieszczęśliwy wypadek samochodowy – to tylko niektóre przypadki, kiedy poszkodowany, zanim dojdzie do pełnej sprawności, zmuszony jest spędzić w pozycji leżącej bardzo dużo czasu. Nawet po wyjściu ze szpitala nie jest jeszcze gotowy, aby podnieść się z łóżka. Wtedy wygoda i komfort – podczas rekonwalescencji czy też ciężkiej rehabilitacji – wychodzi na pierwszy plan. I dopiero wtedy widać jak na dłoni, jak dobrym i potrzebnym produktem jest łóżko rehabilitacyjne, które od zwykłego różni się… niemal wszystkim. 

Chory będzie spędzał na takim łóżku niekiedy nawet i 99% czasu, więc oprócz szeregu udogodnień, łóżko rehabilitacyjne musi być przede wszystkim wygodne. Wysokiej klasy łóżka rehabilitacyjne posiadają bardzo wygodny materac, który zapobiegnie największemu problemowi przy takiej ilości czasu w pozycji leżącej, czyli odleżynom. 

Łóżko rehabilitacyjne ma również regulowane obszary, dzięki czemu chory nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniej pozycji do spożywania posiłków, jeśli jeszcze sam nie jest w stanie wygodnie usiąść. Najnowsze łóżka rehabilitacyjne posiadają funkcję sterowania pilotem. Dzięki temu chory może samodzielnie ułożyć się tak jak chce, bez pomocy osób trzecich. Regulowane są obszary głowy i tułowia oraz górnego i dolnego odcinka nóg, a także nieruchomego obszaru dolnej części kręgosłupa.

Komu przyda się łóżko rehabilitacyjne? 

Łóżko rehabilitacyjne przyda się wszystkim osobom, które mają trwałe problemy
z poruszaniem się spowodowane chorobą czy schorzeniami. 

Osoby mocno poszkodowane po przeróżnych wypadkach, przed którymi okres rehabilitacji i powrotu do zdrowia również docenią możliwości łóżek rehabilitacyjnych. 

Łóżko rehabilitacyjne to również ulga dla osób opiekującymi się chorymi, członkami rodziny lub innymi bliskimi. Wiedząc, że poszkodowany czy chory ma stworzone jak najlepsze warunki, mogą poczuć się lepiej jako opiekunowie, a i współpraca z chorym jest wtedy nieporównywalnie lepsza. 

Budynek-MORiUS-w-Głogowie_1
MORiUS będzie dysponował specjalnym łóżkiem rehabilitacyjnym dla osób potrzebujących.

Wartość zakupionego przez Gminę sprzętu to 4.290,00 zł. Łóżko można wypożyczyć w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych
w Głogowie za 50 zł miesięcznie, należy również wpłacić 150 zł kaucji zwrotnej.

Wszelkich informacji na temat wypożyczenia łóżka można uzyskać w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych pod numerem telefonu 76 72 76 572.

Autor: Krzysztof Fryczyński