Dofinansowanie z KGHM na Zielone Szkoły dla uczniów

Głogów, w ramach współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź, oraz na mocy podpisanego niedawno Listu Intencyjnego, otrzymał ponad 500.000 zł na kolejny program promocji zdrowia wśród mieszkańców.
DGL News

Niedawno, decyzją Fundacji KGHM, już po raz trzeci przyznano 135.000 zł na poradnię endokrynologiczną w Głogowie. Najnowszy program realizowany wspólnie z KGHM opiewa na kwotę nieco ponad 500.000 zł.

– Pierwszy raz na tak ogromną skalę uruchamiamy program związany z Zielonymi Szkołami dla dzieci. Jest on dedykowany głównie dla dzieci z III klas szkół podstawowych. Chcemy, aby tak jednolita struktura pozwalała na to, żeby wysyłać jesienią nasze dzieci na dwutygodniowy pobyt nad morzem – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Zielone-Szkoły-KGHM-dofinansowanie-zdjęcie-pogladowe_1
Program dedykowany jest dla uczniów z III klas szkół podstawowych.

Grupa 260 dzieci z Głogowa zostanie wysłana na Zielone Szkoły jeszcze jesienią tego roku.

– To pewnego rodzaju przełom, bo programu na tak ogromną skalę jeszcze
w Głogowie nie było. W następnym roku będziemy ponownie ubiegać się o środki, by kolejną grupę dzieci wysłać na zielone szkoły – dodaje prezydent Rokaszewicz.

Rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów z tytułu transportu czy też pobytu dziecka na Zielonych Szkołach. Wszystko jest zapewnione: nocleg, wyżywienie i dojazd.

– Do tej pory miasto partycypowało w kosztach wyjazdu na zielone szkoły. Dzieci na kilka dni jeździły w góry i nad morze, natomiast teraz chcemy to uporządkować
i zrobić naprawdę duży i profesjonalny program – zaznacza Rafael Rokaszewicz.

Zielone-Szkoły-KGHM-dofinansowanie-zdjęcie-pogladowe_2
Dzięki dofinansowaniu z Fundacji KGHM rodzice nie będą ponosić dodatkowych kosztów wyjazdu dziecka.

Prezydent przypomina też, że dostępne są również formy wsparcia innego rodzaju – wycieczki ekologiczne, inne zielone szkoły w innym okresie – jednak odbywają się one przy zaangażowaniu finansowym rodziców.

Chcielibyśmy stopniowo przechodzić na ten nasz program – kończy Prezydent Rokaszewicz