Dofinansowanie z KGHM na Zielone Szkoły dla uczniów

Głogów, w ramach współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź, oraz na mocy podpisanego niedawno Listu Intencyjnego, otrzymał ponad 500.000 zł na kolejny program promocji zdrowia wśród mieszkańców.
Zielone Szkoły KGHM dofinansowanie - zdjęcie pogladowe_3

Niedawno, decyzją Fundacji KGHM, już po raz trzeci przyznano 135.000 zł na poradnię endokrynologiczną w Głogowie. Najnowszy program realizowany wspólnie z KGHM opiewa na kwotę nieco ponad 500.000 zł.

– Pierwszy raz na tak ogromną skalę uruchamiamy program związany z Zielonymi Szkołami dla dzieci. Jest on dedykowany głównie dla dzieci z III klas szkół podstawowych. Chcemy, aby tak jednolita struktura pozwalała na to, żeby wysyłać jesienią nasze dzieci na dwutygodniowy pobyt nad morzem – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Zielone-Szkoły-KGHM-dofinansowanie-zdjęcie-pogladowe_1
Program dedykowany jest dla uczniów z III klas szkół podstawowych.

Grupa 260 dzieci z Głogowa zostanie wysłana na Zielone Szkoły jeszcze jesienią tego roku.

– To pewnego rodzaju przełom, bo programu na tak ogromną skalę jeszcze
w Głogowie nie było. W następnym roku będziemy ponownie ubiegać się o środki, by kolejną grupę dzieci wysłać na zielone szkoły – dodaje prezydent Rokaszewicz.

Rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów z tytułu transportu czy też pobytu dziecka na Zielonych Szkołach. Wszystko jest zapewnione: nocleg, wyżywienie i dojazd.

– Do tej pory miasto partycypowało w kosztach wyjazdu na zielone szkoły. Dzieci na kilka dni jeździły w góry i nad morze, natomiast teraz chcemy to uporządkować
i zrobić naprawdę duży i profesjonalny program – zaznacza Rafael Rokaszewicz.

Zielone-Szkoły-KGHM-dofinansowanie-zdjęcie-pogladowe_2
Dzięki dofinansowaniu z Fundacji KGHM rodzice nie będą ponosić dodatkowych kosztów wyjazdu dziecka.

Prezydent przypomina też, że dostępne są również formy wsparcia innego rodzaju – wycieczki ekologiczne, inne zielone szkoły w innym okresie – jednak odbywają się one przy zaangażowaniu finansowym rodziców.

Chcielibyśmy stopniowo przechodzić na ten nasz program – kończy Prezydent Rokaszewicz