Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

Kolejną, po Marcie Podgórnik, literacką gwiazdą 25. edycji Głogowskich Konfrontacji Literackich, będzie Dorota Masłowska. Spotkanie z pisarką odbędzie się 13 czerwca
o godz. 19:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.
Spotkanie z Dorotą Masłowską plakat_mini

Jej debiutancka książka „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” była ogromnym wydarzeniem literackim w Polsce. W wieku 23 lat odebrała Literacką Nagrodę Nike za powieść „Paw królowej”. Jej najnowsza książka „Inni ludzie” (2018) znalazła się wśród nominowanych do tegorocznej edycji tej nagrody.

Dorota Masłowska, pisarka, felietonistka, kompozytorka będzie gościem 25. Głogowskich Konfrontacji Literackich. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 19:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp wolny.

Dorota Masłowska nie po raz pierwszy będzie gościć w Głogowie. Poprzednie spotkanie autorskie pisarki w naszym mieście odbyło się również w ramach Glogowskich Konfrontacji Literackich, w 2004 roku. Była wtedy w zupełnie innym miejscu swojej pisarskiej kariery, przed napisaniem dwóch dramatów: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” oraz „Między nami dobrze jest”, które wystawiane były poza Polską, m.in. w Australii i USA.

Opublikowała dwa zbiory znakomitych felietonów: „Więcej niż możesz zjeść” oraz „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” oraz nagrała płytę jako Mister D. pt. „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Jak przez te lata zmieniło się jej spojrzenie na literaturę? O czym teraz chce pisać? Jakie tematy interesują ją najbardziej? O tym pisarka opowie podczas spotkania autorskiego.

Spotkanie-z-Dorotą-Masłowską-plakat

Informacja: Agnieszka Błaszczyk