Spotkanie poetyckie z Martą Podgórnik

Pierwszą poetycką gwiazdą Głogowskich Konfrontacji Literackich będzie Marta Podgórnik, laureatka wielu nagród.

Głogowskie Konfrontacje Literackie rozpoczynają się już w tym tygodniu. Jak na jubileuszową, 25. edycję tego wydarzenia, przystało, organizatorzy przygotowali atrakcyjny program, a w nim spotkania z wybitnymi polskimi poetkami i pisarkami.

Pierwsze spotkanie w ramach Festiwalu odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Gościem spotkania będzie Marta Podgórnik, która opowie o swoim najnowszym tomiku pt. „Mordercze ballady”.

Spotkanie poprowadzi Artur Burszta, wydawca, właściciel Biura Literackiego, pomysłodawca festiwalu Europejski Port Literacki Wrocław oraz Stacja Literatura.

Marta Podgórnik debiutowała w 1996 r. Miała wówczas 17 lat i niemal od razu została okrzyknięta najważniejszą poetką swojego pokolenia. Zdobyła także najważniejsze poetyckie nagrody, m.in. Nagrodę Literacką Gdynia 2012 za tom „Rezydencja surykatek”, była nominowana do Paszportów Polityki,Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Jej najnowszy tomik to wydane w styczniu 2019 r. „Mordercze ballady”. Zbiór znalazł się w gronie nominowanych do Literackiej Nagrody Nike oraz do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Autor: Agnieszka Błaszczyk.