Mniejsze korki na Bramie Brzostowskiej

Prezydent przy wsparciu mieszkańców będzie wnioskował o zmianę organizacji ruchu po zakończeniu prac przy Al. Wolności.
Remont Al. Wolności - Brama Brzostowska_2_mini

Do zakończenia prac rewitalizacyjnych przy Al. Wolności obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu uniemożliwiająca przejazd ze Starego Miasta przez skrzyżowanie Brama Brzostowska. Skrzyżowanie to zostało zamknięte wcześniej niż planowało miasto, bo doszło do awarii sieci ciepłowniczej. Ale mimo niedogodności związanych z remontem i awarią, są też pozytywne aspekty tej sytuacji.

Już po pierwszych dniach od zamknięcia skrzyżowania mieszkańcy zgłaszali nam, że po wyłączeniu sygnalizacji świetlnej są mniejsze korki przy wyjeździe z miasta w stronę mostu. Tych zgłoszeń z każdym dniem było coraz więcej. Monitorujemy sytuację na bieżąco i też zaobserwowaliśmy, że korki są mniejsze niż przy działającej sygnalizacji – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Skrzyżowanie Al. Wolności i Brama Brzostowska

Skrzyżowanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
i to od decyzji tego właściciela zależeć będzie, jak po zakończeniu prac budowlanych przy Al. Wolności będzie wyglądała organizacja ruchu.

Od kilku lat staramy się o zmianę w tym miejscu. Teraz mamy argumenty
i wsparcie mieszkańców. Chcemy utrzymać ten stan, bo korki w tym miejscu bardzo dają się nam wszystkim we znaki. Rozmowy z GDDKiA na temat zrezygnowania z sygnalizacji świetlnej i wprowadzenia tylko prawoskrętów już trwają – mówi Piotr Poznański.

Skrzyżowanie Al. Wolności i Brama Brzostowska

Prezydent Rafael Rokaszewicz będzie się starał, by organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu po zakończeniu rewitalizacji zmieniła się na: prawoskręt w Al. Wolności jadąc od mostu, prawoskręt w stronę Starego Miasta zjeżdżając z ronda i prawoskręt
z Al. Wolności w kierunku na rondo przy jednoczesnym utrzymaniu tranzytu w kierunku Leszna i Sławy.

Prace przy rewitalizacji Al. Wolności, zgodnie z umową, potrwają do końca listopada tego roku.