Jubileuszowe Głogowskie Konfrontacje Literackie

25. edycja Głogowskich Konfrontacji Literackich będzie dużym wydarzeniem nie tylko dla miłośników literatury
konfrontacje literackie 2018 fot. A. Błaszczyk

Tegoroczne Głogowskie Konfrontacje Literackie będą miały jubileuszowy charakter, bowiem to już 25. edycja imprezy.

Przez ostatnie ćwierć wieku na imprezie gościło wiele sław poezji i prozy. Z uczestnikami konfrontacji i głogowskimi czytelnikami spotykali się między innymi Joanna Bator, Sylwia Chutnik, Manuela Gretkowska, Olga Tokarczuk, Ernest Bryll, Jacek Dehnel, Janusz Głowacki, Andrzej Stasiuk i wielu innych autorów tworzących czołówkę polskiej literatury.

Do Głogowa zjedzie około 40. autorów z całej Polski, którzy uczestniczyć będą w różnych spotkaniach, między innymi w głogowskich i podgłogowskich szkołach (zainteresowane placówki mogą jeszcze zgłaszać chęć goszczenia autorów), rywalizować w kilku konkursach i wezmą udział w otwartym happeningu. Osobno zaprezentuje się głogowskim miłośnikom literatury bardzo prężne i widoczne na mapie literackiej kraju poetyckie środowisko Elbląga.

Konfrontacyjne przedsięwzięcia zaplanowano w kilku miejscach i otwarte będą dla wszystkich zainteresowanych. Lokalni autorzy mogą wziąć udział także w propozycjach adresowanych do twórców, czyli konkursach i warsztatach literackich.

Biuro organizacyjne Konfrontacji mieści się Klubie Batalionowym i tam można zgłaszać się we wszystkich sprawach związanych z tegoroczną edycją imprezy. Kontakt telefoniczny: 261 678 110/111, email: klubgarglogow@wp.pl.

Autor: Agnieszka Błaszczyk