IV Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz – nie tylko dla bibliotekarzy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
w Głogowie zaprasza na IV Rajd Rowerowy organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, w której miłośnicy rowerowych wycieczek oraz książek, aktywnie spędzają czas.
plakat odjazdowy bibliotekarz 2019_mini

Tegoroczny rajd poprowadzi Pan Antoni Bok, wieloletni działacz Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, znany regionalista, autor przewodnika „Trasy rowerowe w okolicach Głogowa”.

Głogowska edycja rajdu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Uczestnicy spotykają się o godz. 10:00 na dziedzińcu PWSZ. Po odbiorze pomarańczowych gadżetów (m.in. koszulek zakupionych przez Gminę Miejską Głogów) wyruszą do Dalkowa. Na terenie tamtejszej Dendrofarmy na uczestników rajdu będą czekać liczne atrakcje: poczęstunek, konkurencje czytelnicze oraz sportowe z nagrodami, Zumba,
a także występ Cheerleaderek Chrobrego Głogów.

Najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję spotkać Tygryska Chrobrego Głogów, poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki oraz uczestniczyć w sportowych konkurencjach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy będą prowadzić zbiórkę charytatywną. W tym roku chcą wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej Arka w Głogowie. Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie na start artykułów plastycznych. Zbierane będą wszelkiego rodzaju farby, flamastry, kredki, bloki rysunkowe oraz techniczne, bibuły itp.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej deklaracji uczestnictwa.

plakat-odjazdowy-bibliotekarz-2019

Każdy, kto chce skorzystać z ubezpieczenia na czas trwania rajdu, proszony jest o zgłoszenie się do biblioteki uczelnianej lub kontakt mailowy biblioteka@pwsz.glogow.pl do 5 czerwca.

Autor: Sylwia Myśliwiec