Jest szansa na znaczek dla Głogowa

Czy Poczta Polska wyda znaczek pocztowy dla Głogowa z okazji 900. rocznicy Kapituły Kolegiackiej?
pismo znaczek pocztowy fot.Dariusz Czaja

Chodzi o znaczek pocztowy dla Głogowa i najstarszej głogowskiej świątyni – kolegiaty, która w przyszłym roku obchodzić będzie Jubileusz 900-lecia powstania Kapituły Kolegiackiej. O inicjatywie już pisaliśmy na naszym portalu https://dglnews.pl/2019/05/13/znaczek-pocztowy-na-uczczenie-rocznicy/

Poczta Polska przyjęła wniosek w sprawie wykonania okolicznościowego znaczka, a inicjatywa ma coraz większe poparcie:

Do sukcesu jest jeszcze droga daleka, ponieważ Poczta Polska ma swoje procedury, natomiast warto już dziś poinformować, że wniosek dotyczący znaczka w związku z 900-leciem Kapituły Kolegiackiej nie przepadł już na starcie i trafi do Komisji Weryfikacyjnej, która akceptuje bądź też nie podobne wnioski w swoim planie emisyjnym w tym przypadku na przyszły rok. Po ewentualnej pozytywnej decyzji Komisji, jej decyzja trafi następnie do Ministerstwa Infrastruktury. Decyzja w sprawie znaczka musi zapaść w bieżącym roku, dlatego trzymajmy kciuki i czekajmy cierpliwie na dobre wieści z Warszawy – mówi Dariusz Czaja, głogowski radny i inicjator przedsięwzięcia.

Pisma rekomendacyjne do Poczty Polskiej S.A. wysłały już Gmina Miejska Głogów i Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pismo zostanie wysłane również przez Starostwo Powiatowe w Głogowie. Na tym jednak nie koniec:

Co ważne, do akcji włączyli się też posłowie wywodzący się z naszego miasta. Swoją pomoc zadeklarowali: Pani Ewa Drozd oraz Panowie: Wojciech Zubowski i Krzysztof Mieszkowski. Czekam na decyzję pozostałej trójki parlamentarzystów, związanych z Głogowem – dodaje Dariusz Czaja.

Fot. Dariusz Czaja