Otwarte Pracownie Twórcze zapraszają na warsztaty

Rysunek, Malarstwo, Fotografia, Scenografia czy Grafika Warsztatowa – to tylko niektóre zajęcia oferowane przez Otwarte Pracownie Twórcze.
OPENLAB-GŁOGÓW-2019-plakat

Otwarte Pracownie Twórcze OpenLab to wynik kilkuletnich doświadczeń z działalności FLIS-u i stowarzyszenia SZANSA z zakresu animacji kultury i edukacji poza-formalnej. Były to głównie warsztaty, zajęcia edukacyjne i rozwijające w zakresie muzyki, plastyki, fotografii, rękodzieła, ceramiki, robotyki, stolarki, filmu, itp.

W roku 2019 OpenLAB przechodzi szereg zmian – wprowadzono nowy regulamin, oraz odpłatność dla osób dorosłych (zajęcia dla osób do 18 r.ż. są bezpłatne, a młodzież ucząca się do 26 r. ż i seniorzy mają 50% zniżki).

Zaktualizowano program zajęć i co najważniejsze – modernizowano pomieszczenie, by podnieść bezpieczeństwo i wygodę pracy.

Najważniejsze jednak to oferta edukacyjna. Otwarte Pracownie Twórcze OpenLAB Głogów zapraszają na zajęcia:

RYSUNEK & MALARSTWO

Kreska, plama, kontrast, kolor, kompozycja… i masa dobrej, kreatywnej zabawy!

Prowadzi: URSZULA ZYGIEL
Artysta plastyk. Trener młodzieżowy. Animator NGO. Współorganizatorka happeningów, wystaw i plenerów. Prowadzi kursy, zajęcia i warsztaty zarówno z grupami dziecięcymi jak i z młodzieżą. Absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (specjalność: Malarstwo w architekturze)

SCENOGRAFIA (MODELARSTWO 3D)

Styropian, styrodur, plastik, sklejka, drewno… stwórz swoją własną rzeźbę! Mały rekwizyt? A może całą scenografię?

GRAFIKA WARSZTATOWA

Wypukły, wklęsły, płaski czy sitowy? Druk niebanalny, odbitki niepospolite, czyli ręczne i praktyczne techniki (czy może tajniki?) druku artystycznego.

Prowadzi: ADAM KOPIEC
Artysta grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach grafika i multimedia w reklamie oraz projektowanie graficzne. Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w Europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatach graficznych zarówno jako uczestnik, jak i prowadzący. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych.

FOTOGRAFIA

Światło, czas, przesłona i pogoń za tym najwłaściwszym ujęciem… łap ten kadr!

Prowadzi: DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ
Fotograf, grafik, wykładowca. Ponad 25 lat pracy z fotografią – zarówno analogową jak i cyfrową. Kilkunastoletnia współpraca z mediami i branżą reklamową. Od kilku lat udziela się jako trener kursów fotograficznych. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale operatorskim – kierunek fotografia oraz głogowskiego PWSZ – projektowanie graficzne.

SALE PRÓB MUZYCZNYCH

Rytm, melodie, harmonia, akcent, brzmienie, puls, punkt. Hit sam się nie zrobi – trzeba to wyćwiczyć.

Oferta przeznaczona jest dla zespołów muzycznych, które chcą regularnie ćwiczyć własny repertuar lub dla muzyków, którzy współtworzą projekt i potrzebują zrobić próbę. Do dyspozycji muzyków mamy 3 sale prób / pracownie muzyczne.

Opiekun: ŁUKASZ ZYGIEL
Producent i wydawca, muzyk, basista, udzielający się w kilku zespołach i projektach muzycznych z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Jego zajęcia to nie tylko nauka gry na instrumencie, ale także szeroki zakres wiedzy o muzyce (kompozycje, harmonia, występ estradowy, występ sceniczny, elementy przemysłu muzycznego, itp.), z użyciem różnych instrumentów i urządzeń zarówno do generowania, jak i rejestrowania dźwięku.

„Obserwujemy jak sztuka zostaje wyparta przez powszechny konsumpcjonizm i degradację wrażliwości estetycznej. Tymczasem sztuka i kultura kreują naszą obyczajowość. Cykliczna realizacja zajęć aktywizujących artystycznie przełamuje bierność i wzmacnia kreatywność. Liczymy, że uda nam się choć częściowo zaanimować środowisko twórcze.

Możesz do nas dołączyć i korzystać z inspirującego przepływu energii między materią a przestrzenią wirtualną pracując nad swoimi projektami. Możesz też znaleźć tu partnerów i sprzęt do rozwinięcia swoich pomysłów, uczestniczyć w warsztatach czy spotkaniach, lub wykorzystać naszą przestrzeń do organizacji własnego wydarzenia.”

Jeśli masz swoją pasję i jesteś gotowa/y podzielić się nią z innymi – u nas znajdziesz przestrzeń dla swoich działań i okazję do realizacji zajęć z adeptami sztuki, w której Ty czujesz się pewniej. Zapraszamy!

W roku 2019 działanie Otwartych Pracowni Twórczych OpenLAB Głogów jest dofinansowane z środków Gminy Miejskiej Głogów.

Tekst nadesłany przez Fundację Lokalnych Inicjatyw Społecznych.