Nagroda i wyróżnienie dla Głogowa

Gmina Miejska Głogów zdobyła I miejsce w plebiscycie, w którym badano ile pieniędzy gminy przeznaczają na kluby piłkarskie oraz wyróżnienie w rankingu „Perły Samorządu 2019”.
glogow-333-w1280-h1280

W ubiegłym tygodniu, prezydent Rafael Rokaszewicz uczestniczył w dwudniowej ogólnopolskiej konferencji dotyczącej samorządu w Lublinie.

Podczas konferencji, Pismo „Wspólnota” ogłosiło wyniki przeprowadzonego przez siebie plebiscytu na podstawie badań finansów samorządów i sprawozdań GUS, ile dane gminy przeznaczają na kluby piłkarskie. Plebiscyt był przeprowadzony w różnych kategoriach: gminy miejskie, wiejskie, miasta na prawach powiatu, miasta wojewódzkie. W kategorii gmin miejskich Głogów zajął pierwsze miejsce:

– Myślę, że ta nagroda może tylko utwierdzić w przekonaniu, że wspieramy sport w Głogowie. A nie są to tylko kluby piłkarskie, ponieważ ponad 20 klubów sportowych otrzymuje dofinansowanie z miasta na swoją działalność. Cieszę się, że przynosi to efekty w postaci takich obiektywnych rankingów – mówi prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Jako nagrodę organizator zapewnił 15 biletów na jedno ze spotkań piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 – 3 czerwca w Łodzi.

Bilety zostaną przekazane Chrobremu Głogów, aby to klub wybrał osoby z Akademii Piłki Nożnej, które pojadą na mecz. Była to pierwsza edycja tego plebiscytu.

Tymczasem w Gdyni wyróżnienie dla Głogowa, przyznane w ramach plebiscytu „Perły samorządu”, odebrał zastępca prezydenta, Piotr Poznański.

Celem rankingu „Perły samorządu” było wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych polskich samorządów gminnych według stanu na 2019 rok. Ranking „Perły Samorządu 2019”, tworzony był wspólnie przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” oraz Partnera Merytorycznego.

 „Miano Perły samorządu powinny nosić te spośród nich, które wyróżniają się w sposób szczególny, nie tylko doskonale realizując powierzone prawem zadania, ale które obierają nowe zadania, dodatkowe cele i poprzez ich osiąganie, poprawiają jakość życia mieszkańców.

Tegoroczna edycja rankingu „Perły samorządu” jest szczególna. W odróżnieniu od lat poprzednich, nie wybierzemy najlepszych włodarzy, dając nowym wójtom, burmistrzom i prezydentom szansę równego konkurowania z tymi, którzy funkcję pełnią już kolejną kadencję. Nagrodzimy gminy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców.” – czytamy w Dzienniku Gazety Prawnej.

Do udziału w rankingu mogły zgłaszać się gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys., miasta powyżej 100 tys.

Udział w rankingu był bezpłatny.

Zdjęcia: Urząd Miasta w Bolesławcu.