Dofinansowanie z Fundacji KGHM na poradnię endokrynologiczną

Już po raz trzeci Fundacja KGHM Polska Miedź wesprze finansowo poradnię endokrynologiczną dla głogowian.
Fundacja KGHM - logo

Wnioskowaliśmy o dotację z Fundacji KGHM Polska Miedź na poradnię endokrynologiczną i trzeci rok z rzędu tę dotację otrzymaliśmy. W tym roku jest to 135.500 zł. Dzięki temu poradnia endokrynologiczna przy głogowskim szpitalu, która funkcjonuje na nasze zlecenie, będzie świadczyła swoje usługi dla mieszkańców Głogowa – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Przypominamy, że rejestracja do poradni endokrynologicznej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym rozpoczyna się 29 maja. Rejestracja odbywać się będzie osobiście przez pacjenta w trybie „bez skierowania” w Centralnej Rejestracji – w holu szpitala:

  • od 29 maja 2019 – 111 miejsc na wizyty w dniach 10, 13 i 17 czerwca 2019,
  • od 12 czerwca 2019 – 75 miejsc na wizyty w dniach 19 i 26 czerwca 2019,
  • kolejne terminy rejestracji podane zostaną w późniejszym czasie.

Przez dwa lata, odkąd wdrożono projekt, z usług poradni skorzystało ok. 1000 osób. W tym roku całkowity koszt realizacji projektu wynosi 150.000 zł, z czego 135.500 zł to dofinansowane z Fundacji KGHM.

Gmina Miejska Głogów, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Fundacja KGHM Polska Miedź podpisały niedawno List Intencyjny w sprawie współpracy w zakresie realizacji „Głogowskiego programu promocji zdrowia, ekologii i zdrowego stylu życia”. Program jest skierowany do mieszkańców Głogowa i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie dostępności opieki medycznej głogowian poprzez dedykowane programy zdrowotne, takie jak poradnia endokrynologiczna.