Warsztaty dla par „Zrozumieć rodzinę”

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zakończył się projekt „Zrozumieć Rodzinę“.
pixabay para

„W każdym związku, który trwa dłużej niż tydzień, znajdą się powody do rozstania. Sztuka polega na tym, by znaleźć i wciąż znajdować powody do bycia razem”.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zakończył się projekt „Zrozumieć Rodzinę“.

Program warsztatów psycho – edukacyjnych skierowany jest do osób dorosłych i ukierunkowany na wzmacnianie więzi małżeńskich lub partnerskich. Realizacja programu obejmowała cykl dziesięciu 3-godzinnych spotkań.

Zajęcia prowadził psycholog MOPS – Łukasz Bogucki.

Uczestnictwo w programie „Zrozumieć rodzinę” umożliwiło dorosłym zdobycie wiedzy na tematy dotyczące między innymi: faz rozwoju związku, pojawiających się kryzysów, znaczenia rodzicielstwa oraz pozwoliło zwiększyć umiejętności radzenia sobie z rolami społecznymi w szczególności małżeńskimi. Cennym rezultatem działań było nabycie przez uczestników projektu umiejętności interpersonalnych w komunikacji codziennej i w sytuacjach pojawiających się konfliktów w rodzinie – mówi Ewelina Nowak, koordynator projektu.

Kolejna edycja zajęć planowana jest w październiku 2019r.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych Głogów, ul. Sikorskiego 4 pokój nr. 2, tel. 76 727-65-57.

Autor: Ewelina Nowak.

Fot: Pixabay