Kompleks basenów odkrytych czeka na otwarcie

Dziś kilka słów o tym, co dzieje się przed uruchomieniem kompleksu basenów odkrytych.
0_Kompleks basenów otwartych Chrobry S.A

Przygotowania do sezonu zaczynają się od spustu wody. Jej utrzymywanie jest wymagane przez technologię, z jaką zostały wykonane baseny.

Niecki są metalowe i temperatura ma duży wpływ na ich stan. Może doprowadzić do odkształcenia płyt i nieszczelności w miejscu ich łączenia.

Woda w zbiorniku utrzymuje odpowiednie ciśnienie, które zapobiega takim przypadkom. Jest ona także barierą chroniącą układ krążenia wody przed piachem, kurzem i błotem.

Po spuszczeniu wody niecki, kanały i kratki przelewowe są sprzątane oraz dezynfekowane. Dzięki wodzie stojącej w nieckach pyły, brud i piach osiadają na dnie, a nie w rurach.

Kolejny etap to czyszczenie i dezynfekcja filtrów i instalacji uzdatniania wody. Woda
w basenach musi spełniać w okresie korzystania z nich odpowiednie wymagania sanitarne. Pomagają w tym czyste i zdezynfekowane filtry.

Następnie niecki napełniane są nową wodą. Aby zrobić to szybko, korzysta się z wody pod wysokim ciśnieniem w hydrancie. W dalszej kolejności woda jest uzdatniana chemicznie, aby spełnić obowiązujące wymagania.

Używane są do tego: podchloryn sodu, korektor PH, koagulant i dwutlenek chloru.

Równocześnie z pracami przy basenach prowadzone są działania na terenie całego kompleksu. Czyszczone są szatnie, łaźnie, teren boisk, tereny zielone i prowadzony jest przegląd techniczny atrakcji.

8_Kompleks-basenów-otwartych-Chrobry-S.A

Do korzystania z przygotowanego w pełni kompleksu zapraszamy już od
1 czerwca. Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, wstęp będzie darmowy!

Źródło: Chrobry Głogów S.A.