Prace na Bulwarze

Nieustannie trwają prace przy rewitalizacji Bulwaru Nadodrzańskiego. Dzięki zdjęciom przesłanym na kontakt@glogow.um.gov.pl możemy zobaczyć postępy na budowie.
Bulwar Nadodrzański z lotu ptaka Maj 2019

Na jesień tego roku planowane jest zakończenie odbudowy Bulwaru Nadodrzańskiego. Teren o powierzchni ok. 1,6 hektara z lotu ptaka uchwycił pan Łukasz Głogowski.

Dzięki zdjęciom zrobionym w styczniu i maju można zobaczyć, jak zmienia się Bulwar.

Bulwar-Nadodrzański-z-lotu-ptaka-Styczeń-Maj-2019
Porównanie stanu prac na Bulwarze Nadodrzańskim – styczeń i maj 2019.

Przypominamy, że na zrewitalizowanym Bulwarze urządzone zostaną zielone strefy rekreacyjne wyposażone w ławki, hamaki i stoliki. Wybudowana zostanie fontanna posadzkowa, a także zamontowane zostaną budki lęgowe dla jeży i ptaków. Posadzone zostaną drzewa i krzewy oraz kilka tysięcy sztuk kwiatów w rabatach. Rewitalizacja Bulwaru Nadodrzańskiego to koszt ok. 20 mln zł, z czego ok. 15 mln zł to środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Dziękujemy Panu Łukaszowi, a głogowian zachęcamy do przesyłania zdjęć na kontakt@glogow.um.gov.pl.