Ivan Djurdjevic trenerem Chrobrego

Ivan Djurdjevic został nowym trenerem Chrobrego Głogów. Strony podpisały kontrakt obowiązujący przez dwa lata.
Ivan Djurdjević nowym trenerm Chrobrego_1_mini

42-letni Ivan Djurdjevic pochodzi z Belgradu, ale posiada też obywatelstwo polskie. W Polsce przebywa od ponad 10 lat. Jest młodym szkoleniowcem, który w 2013 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej – w kraju w całości poświęconej Lechowi Poznań – był przygotowywany na szkoleniowca pierwszej drużyny.

Od razu zaczął pracę w Akademii Lecha, prowadząc zespół U-19, a od 2015 został trenerem zespołu rezerw Kolejorza, zajmując z nim kolejno trzecie, drugie i czwarte miejsce w rozgrywkach 3 Ligi. Przebywał też na stażach w zagranicznych klubach, m.in. w Villareal, Sportingu Lizbona, FC Basel czy Atletico Madryt. 17 maja 2018 roku został zaprezentowany jako szkoleniowiec pierwszej drużyny Lecha. Tę funkcję pełnił do listopada, a w tym czasie zespół pod jego wodzą zanotował dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dziesięć porażek.

Ivan Djurdjevic ma bogatą karierę zawodniczą. Wstępując na pozycji obrońcy lub pomocnika, grał w klubach z rodzinnej Serbii, Hiszpanii i Portugalii. W 2007 roku trafił do Lecha i jednemu klubowi pozostawał wierny przez kilkanaście kolejnych lat, będąc ważną częścią bardzo mocnego w swojej historii Kolejorza.

W Ekstraklasie rozegrał 105 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Razem z zespołem wywalczył mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Z powodzeniem rywalizował też w rozgrywkach Pucharu UEFA / Ligi Europy, dwukrotnie dochodząc do 1/16 finału (14 meczów / 1 gol).

Ivan Djurdjević nowym trenerm Chrobrego_1_mini

Chrobry podjął rozmowy z Ivanem Djurdjevicem w dniu ogłoszenia informacji o rozstaniu na koniec sezonu z trenerem Grzegorzem Nicińskim. Od tego momentu doszło do kilku spotkań, Ivan Djurdjevic obejrzał też mecze zespołu rezerw oraz juniorów.

Źródło: Chrobry Głogów