Koncert Mazurkiewicz & Bielawa

Już 19 maja Robert Mazurkiewicz i Przemek Bielawa zagrają akustycznie w głogowskiej Wentylatorni.
MazurkiewiczBielawa_zajawka

W najbliższą niedzielę, 19 maja w Wentylatorni Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Roberta Mazurkiewicza i Przemka Bielawy.

Duet Robert Mazurkiewicz & Przemysław Bielawa to według krytyków jeden z ciekawiej brzmiących duetów męskich poruszających się w klimatach „Krainy Łagodności”.

Robert –muzyczna instytucja – muzyk – przede wszystkim gitarzysta ale jak trzeba to zagra na wszystkim. Kompozytor, tekściarz, realizator dźwięku a przede wszystkim wspaniały muzyczny aranżer.

Przemek – gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, założyciel i lider zespołu Nieobecni, z którym zawojował m.in. Yapę, Giełdę, Kropkę. Ich autorskie kompozycje do tekstów m.in. Iwony Przygody, Katarzyny Swędrowskiej czy Marka Sochackiego od razu zyskały uznanie wśród publiczności i muzycznej braci.

Podbili serca jurorów m.in. Bazuny, Poetyckiej Stajni czy Festiwalu im Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy – to tylko niewielki odsetek ich wspólnego, muzycznego dorobku. Wiele by pisać na temat tych Panów, którzy oprócz swego kunsztu scenicznego potrafią również stworzyć dzięki dowcipnej konferansjerce niezapomniany nastrój koncertu, zabierając nas w klimaty z gatunku poezji śpiewanej, bluesa po bosanovę .

Początek koncertu o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tekst: R. Mazurkiewicz i P. Bielawa.