Koncert muzyki organowej i kameralnej

„Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” – pierwszy z cyklu już w najbliższą sobotę w Kłobuczynie.
Plakat Kłobuczyn zajawka-w1280-h1280

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej w kościele pw Świętej Jadwigi Śląskiej w Kłobuczynie, rozpoczyna cykl koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej. Pierwszy z nich już 18 maja.

Pierwszy koncert dedykowany jest ks. dr. Aleksandrowi Walkowiakowi – wieloletniemu zasłużonemu członkowi naszego stowarzyszenia, wielkiemu popularyzatorowi i znawcy historii kościołów na ziemi głogowskiej – autorowi opracowania albumowego pt. „Organy w kościołach regionu głogowskiego i dekanatu wschowskiego”– informuje Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Ks.dr Aleksander Walkowiak obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej, którą rozpoczynał w Gaworzycach i Kłobuczynie.

Koncert muzyki organowej wykona Michał Kocot. Będzie można usłyszeć utwory: G. F. Händla, F. Liszta, A. Vivaldiego, S. Moniuszki, G. Frescobaldiego, W. A. Mozarta.

Michał Kocot jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów i klawesynu. Odbył też studia solistyczne we Freibergu w Niemczech oraz studia podyplomowe u prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych w Niemczech, Słowacji, Rosji i w Polsce. Był dwukrotnie stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie z powodzeniem łączy działalność artystyczno-koncertową z pracą dydaktyczno-naukową w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Źródło: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.