Optymalizacja rozkładów jazdy Komunikacji Miejskiej

Wszystkie wprowadzane zmiany uwzględniają wnioski mieszkańców i przeprowadzone w 2018 roku konsultacje społeczne i badania ankietowe.
Aż 16 z 19 autobusów w taborze KM jest dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem wprowadzanych od 1 czerwca zmian jest lepsze skoordynowanie odjazdów poszczególnych autobusów – aby jadące w tym samym kierunku nie odjeżdżały w tym samym czasie. Zostały też obniżone ceny biletów okresowych na wszystkie linie oraz wprowadzono bilet obowiązujący na 2 liniach komunikacyjnych (jego cena również została obniżona).

Dla mieszkańców Głogowa wydrukowano 10.000 folderów informacyjnych, w których zawarto szczegółowe informacje o zmianach. Na głogowian czekają m.in. w Urzędzie Miejskim czy Starostwie Powiatowym w Głogowie.

Foldery-KM-w-Głogowie

Powstaną kolejne przystanki, np. przy ul. Gwiaździstej oraz koło Lidla. Przy nowo wybudowanych przy ul. Armii Krajowej zamontowane zostaną wiaty przystankowe.

Nowe rozkłady jazdy pojawią się na przystankach w ostatnim tygodniu maja. Dlatego Zarząd Komunikacji Miejskiej prosi pasażerów o rozważne czytanie rozkładów jazdy. Rozkład jazdy w aplikacji MyBus zostanie zaktualizowany 1 czerwca.

konferencja-prasowa-optymalizacja-rozkładów-jazdy-autobusów-komunikacji-miejskiej
O wszystkich zmianach poinformowano dziś na konferencji prasowej w budynku Komunikacji Miejskiej.

Od 1 czerwca wprowadzone będą również:

  • darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 roku życia,
  • płatność kartą za przejazd autobusem,
  • doładowanie GKM przez internet.

Poniżej przedstawiamy nowe trasy i numery autobusów.

Źródło: Komunikacja Miejska w Głogowie