Spotkanie autorskie z Wojciechem Konduszą

Wojciech Kondusza opowie o tym, co działo się za szczelnymi murami eksterytorialnych miasteczek, tajemniczych obiektów wojskowych, lotnisk i poligonów.
Plakat Kondusza jpg zajawka-w1280-h1280

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Biblioteka PWSZ w Głogowie zaprasza w na spotkanie autorskie z Wojciechem Konduszą – badaczem lokalnego legnickiego życia społecznego i politycznego oraz historii stacjonowania w Polsce Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 16 maja o godz. 16.30. w bibliotece PWSZ.

Wydarzenie to promować będzie ostatnią książkę pt. „Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce” i opowiadać o tym co działo się za szczelnymi murami eksterytorialnych miasteczek, tajemniczych obiektów wojskowych, lotnisk i poligonów. Będzie też mowa o naszej najbliższej okolicy i tajemnicach skrytych w Borach Dolnośląskich i Lasach Przemkowskich.

Gość towarzystwa i biblioteki, Wojciech Kondusza jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim i pracownikiem samorządowym. Opublikował z tego zakresu wiele książek, artykułów naukowych i publicystycznych, m. in.: „Mała Moskwa. Rzecz o radzieckiej Legnicy”, „Śladami Małej Moskwy”, „Sabadach i jego Muzeum Armii Radzieckiej”. Aktualnie jest prezesem stowarzyszenia ”Pamięć i Dialog”.

Po spotkaniu będzie można kupić książkę z dedykacją autora.

Źródło: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.