Festiwal Małych Literatur

Zachęcić młodych do czytania – taki jest najważniejszy cel Festiwalu Małych Literatur, który rozpocznie się już 9 maja w głogowskich bibliotekach!
festiwal-wiosenny11 zajawka

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na Festiwal Małych Literatur, podczas którego głogowskie biblioteki będą promować czytelnictwo wśród najmłodszego pokolenia. Zaczynamy już 9 maja. Bedą spotkania, warsztaty, konkursy oraz nowa książka dla dzieci, napisana na zamówienie głogowskiej biblioteki.

Na program Festiwalu składają się spotkania autorskie znakomitych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży. Do Głogowa przyjadą: Agnieszka Frączek. Barbara Kosmowska, Dorota Combrzyńska – Nogala, Eliza Piotrowska i Joanna Fabicka. Te świetne autorki będą rozmawiać z młodymi czytelnikami na bardzo ważne i trudne tematy, takie jak wojna, trudne relacje z rodzicami, wyobcowanie. W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty, konkursy oraz Pochód Żywej Książki, a uczniowie klas pierwszych głogowskich szkół zostaną pasowani na czytelników.

Podczas Festiwalu rozpocznie się również kolejna edycja akcji paszportowej dla najmłodszych czytelników:

Dzieci, zapisując się do biblioteki otrzymają specjalny paszport, w którym będą zbierać pieczątki, a po uzbieraniu wszystkich, otrzymają w nagrodę dyplom oraz wyjątkową książkę. Wyjątkową, ponieważ została napisana specjalnie dla głogowskiej biblioteki i nie będzie jej można nigdzie kupić – mówi Izabela Owczarek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

„Rymy na każda pogodę” Agnieszki Frączek z ilustracjami Marianny Jagody otrzymają tylko najmłodsi czytelnicy, którzy będę uczestniczyć w akcji paszportowej i regularnie odwiedzać bibliotekę.

Autor: Agnieszka Błaszczyk

Szczegółowy program dostępny jest na plakatach i stronie internetowej www.mbp.glogow.pl